Teknoloji Merkezi

Sektördeki ilk TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyonu

Kocaeli-Derince’deki Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Üretim Tesisi’nde 1.200 m²lik kapalı alanda kurulu olan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi (POTEM), sektördeki ilk TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyonu’na sahiptir. POTEM, 6 milyon dolarlık yatırım değeri, son teknoloji cihazları ve uzman ekibi ile 1941’den bu yana benzersiz bilgi birikimi ve tecrübesi ile hizmet vermektedir.


Yüksek teknolojili ürün geliştirme çalışmaları

POTEM’de dünya ile aynı anda, en son teknolojiler ile otomotiv sektörü başta olmak üzere diğer sektörlerdeki gelişmeleri takip ediyor ve uyguluyoruz. Ekipman üreticilerinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürün geliştirme çalışmaları yürütüyoruz. Markamız altında yer alan madeni yağ, antifriz, gres ve akaryakıt ürünlerinin araştırma ve geliştirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.


Hammadde ve üretim kalite kontrol analizleri

POTEM’de Petrol Ofisi Grubu ürünlerinde kullanılan tüm hammaddelerin seçimine ilişkin analizler ve üretim sırasında ürün kalite kontrol analizlerini gerçekleştiriyoruz.


TS EN ISO/IEC 17025 akreditasyonu kapsamında analiz hizmetleri

POTEM olarak gelişmiş teknolojimiz ve akredite kabiliyetimiz ile sadece Petrol Ofisi’ne hizmet vermekle sınırlı kalmıyoruz. Başta kamu kuruluşları olmak üzere aralarında dünya devlerinin de bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda firmaya, Ar-Ge, kalite kontrol ve analiz hizmetleri sunuyoruz.


Kullanılmış yağ analiz ve değerlendirme hizmeti POLA

POLA, madeni yağ ve ekipman kondisyonlarının takibi amacıyla POTEM tarafından geliştirilen kullanılmış yağ analiz ve değerlendirme sistemidir. POLA hizmetlerimiz kapsamında yağın kimyasal ve fiziksel durumu tespit edilir, performans kontrolünü yapıyor ve iç/dış kirleticilerle aşınma elementlerinin cinsi ve miktarını ölçüyoruz.

POTEM sertifikaları

TS EN ISO/IEC 17025

Deney Laboratuvarları Akreditasyonu

ISO 9001

Kalite Yönetim Sistemi

OHSAS 18001

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 14001

Çevre Yönetim Sistemi


WhatsApp
Hemen Ara